foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


facebook.com/tvsco
tvsco@email.cz

Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR

Ostravský veteránský klub založený v roce 1971

Termíny klubových testací a retestací HV 2022

Prodloužení testací historických vozidel

Odkazy

Tatra Trucks a.s.Fédération Internationale des Véhicules AnciensAsociace veteran car clubů AČRInstaForex Loprais TeamFiat 128 Fan ClubFullcom s.r.o.

Prodloužení testací historických vozidelV posledních letech probíhají a stále se upravují podmínky v systému prodlužování testací historických vozidel (dále jen „HV“) a proto jednotlivé kluby historických vozidel, pověřeni k testování HV na historickou původnost, jsou nuceni k přijímáni opatření a nových pravidel ke zvládnutí této administrativně náročné problematiky.

Prosíme všechny zájemce, kterým jsme v minulosti provedli Klubovou testaci HV na historickou původnost a chtějí ji prodloužit, aby se obrátili na náš klub, resp. poslali na náš klubový mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. svoji žádost s uvedením:

  • Vašeho jména,
  • Adresy, emailu a telefonu

Do přílohy mailu přiložte:

  • Vyplněnou Žádost o prodloužení testací (viz „Protokol o roční prohlídce“ zde)
  • Scan „Žádosti o testaci historického vozidla“ (dvoulist A3 s fotkami a údaji o vašem HV a číslem testace)
  • Fotografie HV (obdobně jako při prvotní testaci, tzn. u automobilu s levo-předním a pravo-zadním pohledem, u motocyklu s levostranným a pravostranným pohledem)
  • Fotografie výrobního čísla karoserie, štítků, VIN, motorového prostoru a interiéru (sedadla, palubovka, stav tachometru)
  • Potvrzení provozuschopnosti HV z STK nebo odborné dílny (viz „Protokol o technické prohlídce vozidla“ zde)

Po obdržení všech výše uvedených materiálů je následně zavedeme do elektronického informačního systému FKHV a vytvoříme kartu Vašeho HV. Následně vás vyzveme, abyste se i s HV dostavili do areálu nově budované STK v Ostravě - Radvanicích na ulici Linkova 1407/12, kde proběhne fyzická kontrola vašeho HV. Zároveň přivezete i Průkaz HV a originál potvrzení provozuschopnosti HV.

Tyto doklady následně odevzdáme na Krajskou testační komisi (KTK) k jejímu prodloužení. Po prodloužení testace na KTK se s vámi domluvíme na zpětném převzetí vašeho Průkazu HV.

Cena za prodloužení testace HV (na 2 roky) je následující:

  • 500,- Kč pro člena našeho klubu
  • 1 000,- Kč pro nečlena klubu

Jen pro informaci, v našem kraji je 18 Klubových testačních komisí a jen jeden Krajský testační komisař, který bude prodlužovat vždy jen cca 15 Průkazů HV od každého klubu a to proto, aby žádný klub nebyl zvýhodňován a bylo to spravedlivé pro všechny kluby. Z toho vyplývá, že Průkazy HV se budou všem klubům prodlužovat postupně, ne najednou a v jeden den! Tento proces může tedy trvat déle, než dosud a my to nějak neovlivníme.

Ještě jednou Vás tedy žádáme a prosíme, dodržujte výše uvedený postup, abyste vše urychlili. Nevozte nám Průkazy HV domů k případnému prodloužení. Děkujeme.