foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


facebook.com/tvsco
tvsco@email.cz

Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR

Ostravský veteránský klub založený v roce 1971

Prodloužení testací historických vozidelV posledních letech probíhají a stále se upravují podmínky v systému prodlužování testací historických vozidel (dále jen „HV“) a proto jednotlivé kluby historických vozidel, pověřeni k testování HV na historickou původnost, jsou nuceni k přijímáni opatření a nových pravidel ke zvládnutí této administrativně náročné problematiky.

Prosíme všechny zájemce, kterým jsme v minulosti provedli Klubovou testaci HV na historickou původnost a chtějí ji prodloužit, aby se obrátili na náš klub, resp. poslali na náš klubový mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. svoji žádost s uvedením:

  • Vašeho jména,
  • Adresy, emailu a telefonu

Do přílohy mailu přiložte:

  • Vyplněnou Žádost o prodloužení testací (viz „Protokol o roční prohlídce“ zde)
  • Scan „Žádosti o testaci historického vozidla“ (dvoulist A3 s fotkami a údaji o vašem HV a číslem testace)
  • Fotografie HV (obdobně jako při prvotní testaci, tzn. u automobilu s levo-předním a pravo-zadním pohledem, u motocyklu s levostranným a pravostranným pohledem)
  • Fotografie výrobního čísla karoserie, štítků, VIN, motorového prostoru a interiéru (sedadla, palubovka, stav tachometru)
  • Potvrzení provozuschopnosti HV z STK nebo odborné dílny (viz „Protokol o technické prohlídce vozidla“ zde)

Po obdržení všech výše uvedených materiálů je následně zavedeme do elektronického informačního systému FKHV a vytvoříme kartu Vašeho HV. Následně vás vyzveme, abyste se i s HV dostavili do areálu nově budované STK v Ostravě - Radvanicích na ulici Linkova 1407/12, kde proběhne fyzická kontrola vašeho HV. Zároveň přivezete i Průkaz HV a originál potvrzení provozuschopnosti HV.

Tyto doklady následně odevzdáme na Krajskou testační komisi (KTK) k jejímu prodloužení. Po prodloužení testace na KTK se s vámi domluvíme na zpětném převzetí vašeho Průkazu HV.

Cena za prodloužení testace HV (na 2 roky) je následující:

  • 500,- Kč pro člena našeho klubu
  • 1 000,- Kč pro nečlena klubu

Jen pro informaci, v našem kraji je 18 Klubových testačních komisí a jen jeden Krajský testační komisař, který bude prodlužovat vždy jen cca 15 Průkazů HV od každého klubu a to proto, aby žádný klub nebyl zvýhodňován a bylo to spravedlivé pro všechny kluby. Z toho vyplývá, že Průkazy HV se budou všem klubům prodlužovat postupně, ne najednou a v jeden den! Tento proces může tedy trvat déle, než dosud a my to nějak neovlivníme.

Ještě jednou Vás tedy žádáme a prosíme, dodržujte výše uvedený postup, abyste vše urychlili. Nevozte nám Průkazy HV domů k případnému prodloužení.

Děkujeme.