foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


facebook.com/tvsco
tvsco@email.cz

Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR

Ostravský veteránský klub založený v roce 1971

Termín klubové testace a retestace HV v roce 2023

Prodloužení testací historických vozidel

Odkazy

Tatra Trucks a.s.Fédération Internationale des Véhicules AnciensAsociace veteran car clubů AČRInstaForex Loprais TeamFiat 128 Fan ClubFullcom s.r.o.

Život mezi veterány. Setkání s předsedou klubu.

Logo Cesky Rozhlas Ostrava

News 2016 10 09Ze Studénky pod splavem v sobotu 10. září vyplula „dřevorubecká“ pramice a s ní celá řízná i TAžná KMEnoborecká  flotila, po nich hlavní petkolovná a zadní zajištění.

Jednotlivé vzpříčené stromy byly rozcvičkou pro motorové pily, nejtěžší úseky nás čekaly.  Před Petřvaldíkem silně ucpaná řeka. Naplavené kmeny takmeborci trochu uvolnili a vzpomněli jsme si na armádní časy, kdy jsme sloužili vlasti – překonávání vodního toku z chodu či pontonovým mostem. Ten jsme neměli, ale naši „ženisté“ místo toho žebříky na plovoucí kmeny připevnili, lodě přetáhli, mužstvo i ženstvo skoro suchou nohou přešlo a kochalo se 50 m průplavem, který jsme si loni v září připravili.

Avšak Odra na konci průplavu podemlela pět nových obrovitánských stromů, prořezání a tahání kmenů by nám trvalo asi dva dny. Chtěli jsme vyšplhat s loďmi do strmých břehů, ale kmenoborci prosekali TUNEL (!) pod stromy, háčci zalehli pod okraj lodí a nejobtížnější úsek byl vyřešený.

Následovalo dalších asi 200m průplavů, připravených námi v listopadu a obrovský strom („filipův“), který se dal použít jako lávka pro pěší a který si chko vymínilo, že tam musí zůstat, bo jej rybky i ptáci mají rádi. Slíbili jsme jeho zachování, proto jsme jej vloni neprořízli, plavební komoru si nepřipravili. No pomohl nám nižší stav vody, že jsme jej opět s odřenou palubou podpluli, akorát bylo nějaké divné ticho – to ženské opět vleže v lodi údivem mluvit přestaly.

Pak už jsme si petkoplavení užívali, vlaštovky se na nás usmívaly, akorát občas na mělčině uvízli, proud slábl, my s ním. V cíli v Košatce nám fazolačko-špekáčkové, pytlo-odběrné a transportní skupiny grilovanou obědo-večeři nachystaly. Lidi nadšeni, skutečně ze tři hrnců snězená delikátní fazolačka. Třicet možná čtyřicet pytlů odpadu nasbíráno z vody a z břehů, veleužitečný den, doplněn prima sýrem, zakončen svařeným vínem. A splavnější Odra očištěnou elegancí potěšena.

Připravujícím a pádlujícím, všem pomáhajícím jednašedesáti dobrodincům, apačkám, čmoudíkům, hasičům, kaskádám/campanulám, podhradním lodníkům, posejdonům, prohnilým kýlám, tatrovačkám, těrlickému ddm, volejbalistům, příspěvku Nadace ČEZu a Povodí Odry  - uctivé DÍKY – za skvělou bandu vodáků sepsal Jardabu.

Další článek na stránkách www.raft.cz

foto clanek 039

 

foto clanek 040

 

foto clanek 041

 

foto clanek 042