foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


facebook.com/tvsco
tvsco@email.cz

Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR

Ostravský veteránský klub založený v roce 1971

Termín klubové testace a retestace HV v roce 2023

Prodloužení testací historických vozidel

Odkazy

Tatra Trucks a.s.Fédération Internationale des Véhicules AnciensAsociace veteran car clubů AČRInstaForex Loprais TeamFiat 128 Fan ClubFullcom s.r.o.

Život mezi veterány. Setkání s předsedou klubu.

Logo Cesky Rozhlas Ostrava

News 2021 08 12

Již přes 6 let spolupořádáme čištění řeky Odry od přírodních překážek a odpadků. Další pracovní den je naplánován na sobotu 11. září, sraz v 8:30 v Bartošovicích za mostem (ř.km 50,2) a cíl po 16 hod. v Petřvaldíku před mostem (ř.km 36,8).

Za ty roky jsme zesplavnili a pročistili Odru mezi ř.km 61 a 25, konkr. od Kunína až do Polanky nad Odrou, což je 36 km a navíc mnoho úseků opakovaně, což činilo odhadem dalších cca 20 km. Akce vždy probíhala po dohodě a koordinaci s CHKO Poodří. A velmi rádi bychom v této tradici s kamarády a vodáky pokračovali.

Kdo by měl zájem pomoci, ozvěte se na tel. 776 445 756 (Jaromír Buček, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Připravili VK: AHOOOJ, Apači + Campanula vodáci, Čmoudík, Loděnice na Slezské, Prohnilé kýly, Tatra Veteran Sport Club Ostrava, Vodáci Odry a Olše.

 

Přátelé „vzduchem" chlazení,

naše „sekce vodní" s logistickou pomocí členů a příznivců Tatra Veteran Sport Clubu Ostrava léta organizuje m.j. „Zesplavnění a čištění Odry“. S podporou VK Ahoooj, Apačů + Campanula vodáků z Ostravy - Přívozu, Čmoudíků z Ostravy - Zábřehu, Loděnice na Ostravici (měli jsme tam několikrát ukončení sezóny) - Tzunami, Prohnilých kýl z Havířova, Vodáků Odry a Olše z Bohumína a dalších kámošů dovezeme lodě + potřebné vybavení do Bartošovic a odtud upravíme / vyčistíme plavební úsek do Petřvaldíku.

Funkčně jsme rozděleni na plovoucí:
- „TaKme-borce“ vpředu (vytýčí plavební dráhu = prořežou padlé stromy, TAhají KMEny),
- „Průvodce“ (navigují + zajišťují hlavní sběrnou flotilu, vč. vodní záchrany a holkám přetahují lodě),
- „Petkolovkyně“ (do pytlů vyloví / sesbírají PET láhve aj. nebio-odpad)
- Pozemní přepravní + stravovací zajištění

Akce, s povolením CHKO Poodří, je tímto koncipována pro rodiny s dětmi, které se mezi „Petkolovci“ pobaví, a to vše za asistence dobrovolné vodní záchranné služby téměř profesionální úrovně. Kdo jste rádi v čisté přírodě, přijďte v sobotu 11. září 2021 pomoci a budete „na vodě“.

 

Jaromír Buček

Odkaz: Info leták TaKme 2021

 

foto clanek 072