foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


facebook.com/tvsco
tvsco@email.cz

Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR

Ostravský veteránský klub založený v roce 1971

Termín klubové testace a retestace HV v roce 2023

Prodloužení testací historických vozidel

Odkazy

Tatra Trucks a.s.Fédération Internationale des Véhicules AnciensAsociace veteran car clubů AČRInstaForex Loprais TeamFiat 128 Fan ClubFullcom s.r.o.

Život mezi veterány. Setkání s předsedou klubu.

Logo Cesky Rozhlas Ostrava

News 2014 02 08Jsme již ve věku, kdy si s hračkami nehrajeme (nebo alespoň ne tak často…). Ale láska k autům, starým i novým v nás stále zůstává. Bohužel ne každý si dokáže splnit své dětské sny a pořídit si např. své vysněné auto. A tak když už to nevyjde v měřítku 1:1, je tu ještě možnost začít sbírat modely aut nebo motocyklů. Není to sice adekvátní náhrada, ale má to i své pozitivní stránky - není to až tak finančně náročné a určitě to nezabere tolik místa…   

A právě pro tyto fanoušky a sběratelé modelů je největší světovou výstavou Veletrh hraček v německém Norimberku. Letošní již 65. ročník Spielwarenmesse se konal ve dnech 29. ledna až 3. února. Expozice zabrala 17 velkých výstavních hal, a ačkoliv se jedná o veletrh hraček, je zde dětem vstup zakázán! Vstup je povolen mladistvým až od 16 let.

Veletrh je rozdělen do mnoha produktových skupin, jako např. modelářství, hobby, modelové železnice s příslušenstvím, technické hračky, výchovné hračky a pomůcky, akční hračky, panenky, plyšové hračky, hry, knihy, výuka a experimentování, multimédia apod.

Pro veteránisty byla určitě nejzajímavější expozice modelů aut a motocyklů, které zde představovaly věhlasné firmy jako CMC, AutoArt, Ixo, Brumm, Ebbro, Minichamps, Kyosho, Norev, Schuco, Premium Classixxs, Otto, Spark a mnoho dalších. Nechyběly zde ani české firmy Abrex a Foxtoys. A mezi modely mohli návštěvníci vidět i tatrovky, škodovky a třeba populární Velorex z filmu Vrchní, prchni.

Další info a foto:

www.foxtoys.cz/image/Vystavy/Fotky%20Nrb%202014/index.htm
www.auto-und-modell.de/pages/aktuell/1187/Spielwarenmesse-2014-Der-Massstab-143/
www.auto-und-modell.de/pages/aktuell/1380/Spielwarenmesse-2014-Die-Massstaebe-118-und-groesser/